رمزگشایی از سفر محمود عباس به عربستان – دامنه مناسب نام تجاری

فرارو: ایران محور سفر محمود عباس به عربستانفرارو- با اوج‌گیری تنش بین ایران و عربستان، ریاض تلاش می‌کند کشورهای منطقه را از تهران دور کند
هنوز معلوم نیست که آیا عباس به این طرح سعودی جواب مثبت می‌دهد یا خیر. شاید از جانب آمریکا، اسرائیل و مصر فشارهای زیادی برای اتخاذ موضع موید عربستان به او وارد شود.

همین منابع افزودند: عربستان خواهان پیوستن فلسطین به پیمان ضد ایران و حزب الله بوده، همان پیمانی که این کشور با هماهنگی دولت ترامپ مشغول تاسیس آن است. از آنجا که محمود عباس نماینده “مشروعیت” فلسطین به شمار می‌رود، عربستان خواهان به کارگیری کارت فلسطین در مقابله با ایران است.

به نقل از روزنامه رأی الیوم، عربستان خواهان پیوستن محمود عباس، رئیس دولت خودگردان فلسطین، به طرح این کشور برای مقابله با حزب الله است. سفر ناگهانی عباس به درخواست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، صورت گرفت و ارتباط مستقیمی با افزایش تنش بین ریاض و تهران دارد.

منابع بلندپایه فلسطینی به این روزنامه گفته‌اند تصمیم سفر به عربستان در خلال سفر عباس به قاهره و دیدار با عبدالفتاح سیسی گرفته شد.

عربستان امیدوار است که در هرگونه نزاع آینده با حزب الله، از پناهندگان فلسطینی در لبنان استفاده کند. تعداد این پناهندگان بیش از ۳۰۰ هزار نفر است.

فرارو: ایران محور سفر محمود عباس به عربستانفرارو- با اوج‌گیری تنش بین ایران و عربستان، ریاض تلاش می‌کند کشورهای منطقه را از تهران دور کند. خبر‌ها حاکی از آن است که سفر ناگهانی محمود عباس به عربستان در همین راستا بوده است.
سعودی‌ها معتقدند که عباس می‌تواند یک هم‌پیمان دائم باشد، زیرا که رقبای او در نوار غزه، یعنی حماس، اتحاد محکم‌شان با ایران را به حالت اول بازگردانده‌اند. اخیرا، هیئت‌های حماس چندبار به ایران سفر کردند. آخرین این سفرها، سفر روز یکشنبه گذشته صالح العاروری، رئیس دفتر سیاسی حماس، به ایران برای تسلیت گفتن به سردار قاسم سلیمانی بود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *