خانه / دسته‌بندی نشده / بزرگ ترین بازار های جهان در ترکیه

بزرگ ترین بازار های جهان در ترکیه

بازار بزرگ استانبول تاریخی طولانی دارد و در سال ۱۴۵۵ تاسیس شده است، این بازار پس از پیروزی حکومت عثمانی به قسطنطنیه احداث شد و طی مدت زمانی  گسترش یافته و اکنون دارای ۶۱ خیابان و بیش از ۳ هزار مغازه است. این بازار  طی وقایعی ناگوار همون زلزله و آتش سوزی تخریب شده و دوباره مورد بازسازی قرار گرفته است اما با این حال معماری سنتنی و زیبای آن تا به امروز حفظ شده است، قدم زدن و خرید از بازار بزرگ ترکیه به قدری لذت بخش است که ساعت ها سرگرممان می کند.

گردشگران تور استانبول می توانند از بازار بزرگ استانبول که برترین جاذبه گردشگری جهان در سال ۲۰۱۴ بوده است که بیش از ۹۱ میلیون نفر از این بازار بازدید داشته اند.

فضای سر پوشیده و پر از رنگ های زیبا در بازار فدیمی ترکیه دلیلی است که بتوان از این بازار نهایت لذت را برد، به طور کلی این بازارقدیمی ترین بازار ترکیه بوده و همچنین از قدیمی ترین بازار های دنیا محسوب می شود و دارای مساحتی ۴۸ هزار متر مربع که ۶۰ راهرو و ۵۵۰۰ فروشگاه را داراست. جالب است بدانید که که در مرکز این بازار، بازارچه کوچکی مختص فروش عتیقه جات می باشد که به اندرونی معروف است و گردشگران تور ترکیه می توانند از این بازار های قدیمی بازدید و خرید کند.

در شهر زیبای آنتالیا که پر از مراکز خرید، تفریحات آبی می باشد سالانه میلیون ها گردشگر به آنتالیا سفر می کنند تا از طبیعت بی نظیر آن بهره مند شوند و ساعت ها به گشت و گذار بپردازند.

گردشگران تور آنتالیا باید بدانند که در این شهر بازار های محلی و قدیمی بسیاری نظیر: بازار فرش، شنبه بازار، بازار جمهوریت، آنتالیا بازار، بازار قدیمی، بازار گاراژ شرقی، بازار های کالجی وجود دارد.

در شهر آنتالیا هزاران مراکز خرید و فروشگاه و بازار های محلی وجود دارد که اطلاعات دقیقی در مورد محل دقیق آن ها و زمان برگزاریشان وجود ندارد که اکثر افراد با پرس و جو از افراد محلی می توانند به این بازار ها بیایند.

 

 


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لیفت صورت چیست؟ انواع، نتایج، هزینه و مراقبت های پس از آن

روش ها انجام لیفت صورت چیست؟ خطرات و عوارض جراحی لیفت صورت چه خواهد بود؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *