خانه / دسته‌بندی نشده / اقدامات قبل از انجام لیزر و مزایا

اقدامات قبل از انجام لیزر و مزایا

این روش از بین بردن موهای زائد بر روی حساس‌ترین مناطق بدن شما کار می‌کند، مثل موهای اطراف مقعد، لبه‌ها و ناحیه بیکینی. این روش می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد اما در حال حاضر محبوب‌ترین روش برای از بین بردن موهای زائد استفاده از موم و لیزر موهای زائد بیکینی  است. با استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی، دیگر نیازی به استفاده از موم یا تیغ اصلاح نخواهید داشت. این روش با روشن و لطیف نمودن سطح پوست، احساس شادابی را به شما ارائه خواهد داد.

لیزر موهای زائد بیکینی چیست؟

به نقل از متخصصین کلینیک زیبایی رازی با استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی، با اپیلاسیون و اصلاح موهای زائد خود برای همیشه خداحافظی خواهید کرد. لیزر موهای زائد بیکینی را به عنوان بهترین راه حل برای خلاص شدن از شر موهای زائد خود در نظر بگیرید زیرا یکی از محبوب ترین روش‌های برای از بین بردن موهای زائد است.

از ۴۰۰۰ سال  قبل از میلاد تاکنون، برداشتن موهای زائد بدن از جمله ناحیه بیکینی توسط زنان انجام می‌شده است. و حتی امروزه، ظاهر بیکینی و لباس‌های زیر زنانه کوچک، زنان را برای استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی بیشتر ترغیب کرده است.

لیزر موهای زائد بیکینی یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد است که تقریباً همه موهای زائد بیکینی و  مقعد را از بین می‌برد. درواقع، لیزر نوعی روش درمانی است که بیشتر با سبک لباس‌های زیر زنانه امروزی مناسب است  تا زنان بتوانند بیشتر بدن خود را در معرض دید قرار دهند.

لیزر موهای زائد بیکینی چگونه کار می‌کند؟

شما باید بدانید که لیزر پگونه رشد موهای بدن را متوقف می‌کند. آیا علمی در مورد لیزر موهای زائد وجود دارد؟ اگر بله ، پس آن علم چیست؟

لیزر موهای زائد از طریق پرتو متمرکز و منسجم لیزر کار می‌کند. این پالس متمرکز لیزر به ناحیه مشخصی که شما می‌خواهید موهای اضافی آن را از بین ببرید، هدایت می‌شود. لیزر طول موج دقیقی از این امواج متمرکز را تولید می‌کند که رنگدانه ملانین تیره موجود در در فولیکول مو را هدف قرار دهد.

لیزر می‌تواند ریشه مو را به گونه‌ای از بین ببرد که دیگر رشد مو صورت نگیرد. از آنجا که لیزر فقط موهایی که شما میخواهید آن‌ها را از بین ببرید را هدف قرار می‌دهد، پس به چند جلسه نیاز خواهید داشت تا مطمئن شوید تمام موهای زائد به طور کامل از بین رفته‌اند.

چه کسی می‌تواند لیزر موهای زائد بیکینی را انجام دهد؟

به نقل از پزشکان کلینیک زیبایی رازی شاید بدانید که اثربخشی لیزر موهای زائد اساساً به رنگ مو بستگی دارد. همچنین ممکن است به ضخامت مو و نوع رنگ پوست شما نیز بستگی داشته باشد. وقتی نوبت به لیزر موهای زائد بیکینی برسد، فقط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان می‌برد. این امر به این دلیل است که لیزر ناحیه کوچکی از پوست را هدف قرار می‌دهد.

بسیاری از افراد، اعم از زن و مرد، می توانند روش درمانی لیزر موهای زائد را انجام دهند. اما نتیجه‌ای که هر شخص در هر جلسه می‌گیرد با فرد دیگر متفاوت است. بنابراین، متخصصان و پزشکان متخصص در این زمینه همیشه به شما توصیه میکنند که یا با متخصص پوست یا متخصص در امر لیزر موهای زائد مشورت کنید.

آماده شدن برای یک جلسه لیزر موهای زائد بیکینی

مطمئناً شما از پوست خود به عنوان بخشی اساسی از زیبایی خود مراقبت می‌کنید و مطمئنا با براق‌تر و شاداب‌تر شدن پوست، زیبایی بیشتری به دست خواهید آورد. مهم‌ترین عاملی که باعث صاف و درخشش پوست شما می‌شود ، ریزش موهای زائد است. برداشتن موهای زائد بیکینی درمانی است که در حساس‌ترین قسمت بدن شما انجام می‌شود، مانند ناحیه بیکینی و مقعدی. به همین دلیل، شما باید قبل از هر جلسه درمان لیزر موهای زائد بیکینی به خوبی آماده شوید.

گام اول

شما باید با یکی از متخصصان لیزر موهای زائد مشورت کنید. حتی متخصص پوست شما نیز می‌تواند به خوبی این کار را انجام دهد. به این ترتیب قبل از لیزر موهای زائد اطلاعات زیادی در مورد کارهایی که باید انجام دهید دریافت خواهید کرد. شما همچنین می‌دانید که چه موقت و چگونه باید درمان را انجام دهید. لیزر موهای زائد بیکینی یک فرایند بسیار ظریف و حساس است. بنابراین ما می‌خواهیم قبل از شروع درمان، اطمینان کافی درباره آن داشته باشید.

گام دوم

یک روز قبل یا در روزی که می‌خواهید لیزر انجام دهید موهای بدن خود را شیو کنید. بهتر است بدانید که شیو کردن روی فولیکول‌های مو اثر نمی‌گذارد. بنابراین، بر کارایی و نتیجه لیزر موهای زائد اثری نخواهد داشت.

گام سوم

سعی کنید به مدت دو هفته قبل از لیزر از اپیلاسیون و کندن موهای زائد خود خودداری کنید. زیرا کندن موها یا اپیلاسیون کردن، موها را از فولیکول و ریشه می‌کند و ابن کار باعث می‌شود لیزر درمانی کارایی و اثر کم‌تری داشته باشد.

گام چهارم

سعی کنید به مدت دو یا سه هفته قبل از درمان از پوست خود در مقابل آفتاب محافظت کنید. همچنین بعد از درمان نیز دو هفته پوست خود را در معرض آفتاب قرار ندهید. باید بدانید که پوست آفتاب سوخته را نمی‌توان به راحتی و با خیال راحت درمان کرد. قرار گرفتن در معرض آفتاب بعد از درمان با لیزر باعث ایجاد و افزایش آسیب به پوست می‌شود.

گام پنجم

اطمینان حاصل کنید که اپراتور لیزر شما یک فرد متخصص است. این کار جلسات درمانی ایمن و بدون عوارض جانبی منفی، مانند تغییر رنگ دائمی پوست را تضمین می‌کند.

مزایای لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی به دلیل اثربخشی بالایی که دارد، روشی محبوب برای از بین بردن موهای زائد محسوب می‌شود. وقتی صحبت درباره اثر بخشی لیزر بر زیبایی پوست باشد، این روش از سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد بسیار بهتر است. در واقع، مزایای زیادی که دارد، آن را از سایر روش‌ها متمایز می‌کند.

  • این روش باعث از بین رفتن دائمی مو با اثر بخشی ۹۰ درصدی که بدون ایجاد هیچ‌گونه آسیب به پوست به می‌شود، و نیز باعث آسیب دیدن بافت‌های اطراف نمی‌شود.
  • در مقایسه با سایر روش‌های دائمی یا نیمه دائمی حذف موهای زائد، لیزر موهای زائد بیکینی درد کم‌تری دارد. همچنین بسیار سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر است و تقریباً هیچ‌گونه عوارض جانبی ندارد.
  • روش‌های موقت حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون، شیو کردن و کندن مو دارای عوارض جانبی رایج مانند سوزش پوست و رشد زیرپوستی مو هستند. اما، لیزر موهای زائد بیکینی بهترین راه حل برای موهای زائد است و علاوه بر این، باعث تحریک پوست شما نمی‌شود.
  • برای انجام آن زمان زیادی لازم نیست و اثربخشی دائمی این روش، آن را از سایر روش‌ها متمایز کرده است. (برگرفته از سایت کلینیک زیبایی دکتر جمیلی)

عوارض جانبی لیزر موهای زائد بیکینی

در واقع، اگر متخصص یا تکنسین لیزر به خوبی آموزش دیده باشد، هیچ عارضه جانبی برای موهای زائد لیزر بیکینی وجود ندارد. دقت داشته باشید که متخصصین باید از دستگاه‌های لیزر با کیفیت بالا استفاده کنند. اما به طور کلی، لیزر موهای زائد بیکینی عوارض جانبی مضر زیادی ندارند.

  • استفاده نادرست از لیزر، خود یک خطر بالقوه است و این خطر ممکن است در اطراف ناحیه بیکینی افزایش یابد.
  • تجربه عوارض جانبی منفی لیزر کاملا موقت بوده و به میزان حساس بودن پوست شما بستگی دارد.
  • ممکن است بعد از لیزر پوست شما قرمز شود. این یک عارضه جانبی طبیعی درمان با لیزر است و بعد از چند روز از بین خواهد رفت.
  • لیزر درمانی ممکن است باعث تیرگی پوست شود. این تیرگی پوست گاهی اوقات بعد از جلسه درمانی اتفاق بیفتد زیرا درمان با لیزر اساساً تولید ملانین را تحریک می‌کند و واکنشی شبیه به واکنش نسبت به آفتاب در پوست ایجاد می‌شود.


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگاه ESWT؛ درمان بیماری ها با شوک ویو تراپی

شوک ویو تراپی چیست؟ درمان امواج شوک دهندۀ بیرون از بدن یا ESWT یک رویۀ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *